Rychlý kontakt

Čajovna & Galerie, občanské sdružení 

Masarykovo nám. 34

697 01 Kyjov

Tel.: 725 613 613  

Mail: jindrich.pleva@tiscali.cz 

Návštěvnost

Celkem návštěv:
145 359
Dnes:
42
Tento týden:
194
Unikátní návštěvníci:
50 673

Anketa

Jak často navštěvujete naši čajovnu?
Ještě jsem tam nebyl
82 (27%)
Jednou týdně nebo méně
185 (61%)
2x - 3x do týdne
14 (5%)
Více jak 3x týdně
4 (1%)
Jsem tam pořád :)
20 (7%)
Celkem hlasů : 305

Partneři

Čaje zelené neochucené i ochucené ...

1)  Tai Ping Hou Kui Ji Pin (Náčelník opic z Hou Kenu) ….…. 79,-Kč

Velmi vysoká třída jednoho z deseti nejslavnějších čínských čajů z provincie An-chuej, s plochými ostrými a křehkými listy zářivě zelené barvy, s orchidejovou vůní a chutí. . Pomáhá uvolnit se po fyzické zátěži, stimuluje činnost nervové soustavy a osvěžuje.

2)  Gyokuro (japonský) …………...…………...……….79,-Kč

Extratřída nejkvalitnějšího druhu japonského čaje. Lístky jsou podélně skládané, takže vypadají jako tmavě zelené jehličky. Chuť je jemná, plná, příjemná, osvěžující, smetanově hustá a nasládlá. Tento čaj je vás schopen vynést přímo do předpokoje čajového nebe …

3)  Bai Mao Hou (Bělovlasá opice) ………....….. 59,-Kč    

Více zakroucené lístky šedozelené barvy jsou bohatě ochmýřené, vůně je sytá s lehce květinovými tóny, nálev je sladký, aromatický. Konzistence hustá, v chuti čaje je cítit "slunce", typické hlavně pro bílé čaje i přesto, že je zelený.

4)  Pai Mu Tan King (Bílá pivoňka) …………………………65,-Kč

Vynikající třída proslaveného bílého čaje. Známkou vysoké kvality je přirozený tvar listů, hluboká, lesklá šedozelená barva a velký podíl Bai Hao – bílých chloupků. Barva nálevu je jantarová, vůně je květinově něžná, připomínající vůni pivoňky. Chuť je hladká jako hedvábí, plná. Aftertaste velice dlouhý. Čaj se může louhovat krátkou dobu, nálevů vydrží 8 až 10…. Kdo neochutná, neuvěří …

5)  Bai Hao Yin Zhen Ji Pin (Bílé ochmýřené stříbrné jehličky) .... 65,-Kč  

Snad nejlepší a nejznámější čínský bílý čaj, tentokráte skutečně ve velmi vysoké kvalitativní třídě. Chuť je lahodná nasládlá, vůně jarní svěže květinová. Opět můžete pootevřenými dveřmi nahlédnout přímo do čajového ráje…

6)  Xin Lin Yu Lu (Nefritová rosa z Xin Lin) ……………….. 59,-Kč

Čaj vyráběný metodou napařování (místo obvyklého pražení - stejná metoda zpracování jako u japonských čajů) což mu dodává jeho typickou chuť.

7)  Bai Xue long (Bílý sněžný drak) …………………………………………... 59,- Kč

Nádherně zpracovaný čaj intenzivn nasládle-bylinné vůně. Žlutavý, jiskřivý nálev. Chuť je výrazná, svěží, lehce bylinná, ušlechtile natrpklá, beze stopy svíravosti.

8) Xue long (Sněžný drak).........................................................55,- Kč

Bohatě ochmýřený čaj, podobný Bílé pivoňce. Nálev je velice jemný a osvěžující. Chuť je plná a sladká. Jedná se o vyšší kvalitativní třídu tohoto čaje. 

9)  Lu Mao Hou (Green Monkey) …...……………….……… 55,-Kč

Vyšší třída známého čínského čaje z provincie Fu-tijen. Lístky jsou spirálkovitě svinuty. Nálev s vůní oříškovitě květinovou a s chutí sladkou a jemnou.

10)  Lu An Gua Pian (Liouanská melounová semínka) ……....….49,- Kč

Exkluzivní čínský čaj z provincie An-chuej ve vysoké kvalitativní třídě, s čistou sladkou vůní, připomínající letní sladkost melounu.

11) Pi Lo Chun (Zelený šnek) …………………...….……..… 59,- Kč

Opět jeden z nejslavnějších čínských čajů, zde ve vyšší kvalitativní třídě, též nazývaný „Zelené jarní spirálky“. Svěží, mírně nasládlá chuť, pozoruhodné květinové aroma.

12) Japan Sencha (Japonská Senča) ……………………..…… 45,-Kč   

Kvalitní, v Japonsku velmi populární zelený čaj užívaný k dennímu popíjení.

13) Meng Ding Que She (Ptačí jazýčky) …………………...…...…….. 95,- Kč

Velmki vysoká třída čaje. Je tipický svým jediným bílezeleným tipsem, který svým tvarem připomíná právě ptačí jazýčky.Vůně suchého listu je příjemně lehká s jemnými tóny ovocné pečenosti. Barva nálevu je čirá, jiskřivě zelená. Chuť svěže bylinná, kulatá, laskající patro. Příjemný jemně nasládlý aftertaste pak završuje celkový zážitek.

14) Meng Ding Si Bei Xiang (Vůně čtyř šálků) …………….………...……….. 49,- Kč

Název odvozuje jeho charakter s krásnou, intenzivní sladkou vůní... což ale není vše, neboť v čaji jsou ukryty vůně čtyři, které se projevují postupně, s každým nálevem vystoupí do popředí jedna z nich, která v šálku dominuje. Jiskřivě žlutý nálev je řízné, lehce svíravé a silné chuti s intenzivní květově-ovocnou stopou na patře a mírně kořeněným aftertastem.

15) Gan Lu Meng Ding Shan (Sladká rosa z hor Meng Ding) …….… 79,- Kč

Jeden z nejslavnějších a nejdražších čajů z provincie Sečuan. Pouze ruční sběr, pouze ze starých čajovníků. Velmi vonný čaj s ovocnými a kořeněnými tóny v chuti s dlouhým a sladkým aftertastem. Další katapult do čajového nebe...

16) Lu Shan Yun Wu (Lušanské mraky a mlha) …………….………...……….. 95,- Kč

Extra výběrová třída jednoho z nejslavnějších čínských čajů. Stejnoměrné a krásné, ochmýřené lístky vydávají za sucha osvěžující vůni. Průzračný, téměř čirý nálev. Výrazná, sladká, svěží a nevyprchající chuť. Jeden z nejlepších zelených čajů v naší nabídce.

17) Long Ching Shi Feng (Dračí studna ze Lvího vrcholku)..........................75,- Kč

Podle tradičního čínského nazírání má pravý Lung Ching mít čtyři vlastnosti - jasně zelenou barvu, hustou vůni, nasycenou chuť a nádherný nálev. Tato studna má všeho vrchovatě. Chuť je plná, květová s příměsí oříšků, či pražených dýňových semínek s dlouhým aftertastem.

18) Long Ching Shi Feng IMPERIAL Grade (Dračí studna ze Lvího vrcholku)....179,- Kč

Čaj svou kvalitou mimo jekékoliv kvalitativní kategorie, resp. kategorie "čistý božský nektar". Originální původní kultivar č. 43, kompletně ručně sklízený a zpracavávaný. Z nejlepších oblastí Lvího vrcholku, více než 50 let staré čajovníky. Nálev velmi vonný, chuť komplexní, velmi výrazná, s mnoha tóny po oříšcích, pražených dýňových semínkách, slunečnici s mnoha podtóny citrusovými či borskvovými... 

19) Mo-li Tai Mu Long Zhu (Jasmínové dračí oči) …………….. 59,-Kč   

Jediný vícenálevový ochucený čaj v naší nabídce. Velmi kvalitní čínský jasmínový čaj. Lístky jsou pevně ručně svinuty do malých kuliček. Výrazné aroma vás přenese přímo mezi jasmínové keře v době květu.

20) Kokeicha Japan ……………………......……..…………..45,-Kč       

Doslova stlačený čaj. Vyroben z čajového prášku, míchán s rýží a stlačen do tvaru tyčinky. Obsahuje velké množství kofeinu.

21) Japanese Lime ……….……………………..………….. 45,- Kč

Jemný zelený čaj s citronovou kůrou a sedmikráskami.

22) Čaj Štěstí …………………...….………...…………..… 42,- Kč    

Směs kvalitního zeleného čaje, cukrových motýlů, osmanthových květů, růžových, chrpových a slunečnicových okvětních lístků s příchutí broskve, lesního ovoce a bergamotu.

23) TUAREG Speciál ………………………………………..……. 42,- Kč

Směs zeleného čaje Gunpowder, máty a ginka. Velmi osvěžující.

24) Genmaicha (Genmajča)...........................................49,- Kč

Směs senchy a pražené rýže. Příjemné chlebové pražené chuti a vůně.

25) Budhova inspirace..........................................................45,- Kč

Směs senchy, ananasu, papayi, manga, růžového pepře, světlice a měsíčku.

26) JAPATO (jeden litr)............................................................59,- Kč

Ten báječný název vymyslel můj syn Přemeček Smile. Studený Japanese Lime s tonikem a leden ve džbánku.